Mbi 6 milionë votues të regjistruar për zgjedhjet në Serbi

Date:

Komisioni Republikan Zgjedhor njoftoi se numri i përgjithshëm i votuesve në Serbi është 6.501.689. Siç u tha në seancë, ky numër është përcaktuar në bazë të vendimit të Ministrisë së Administratës Shtetërore dhe Vetëqeverisjes Lokale, e cila të shtunën ka përmbyllur listën e unifikuar zgjedhore.

KRZ ka vendosur të publikojë një numër identik të fletëvotimeve për zgjedhjet për President të Serbisë më 3 prill 2022, si dhe numrin e votuesve, të cilat publikohen nga mesdita e së dielës në  “Gazetën Zyrtare”, shkruan N1. Po ashtu, edhe Komisioni Qendror Zgjedhor konfirmoi sot se i njëjti numër votuesish me të drejtë vote ka edhe në zgjedhjet parlamentare dhe se po aq fletëvotime do të printohen.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës...

Banorët e Rekës të zemëruar: Prerje masive e drunjëve, asnjë investim

Përkundër faktit se në Parqet Nacionale me ligj është...

Klinika Universitare Reumatologjike pjesëmarrëse në Kongresin Reumatologjik EULAR 2023 në Milano

Klinika Universitare Reumatologjike me stafin e saj merr pjesë...