GazetaMax
LAJME

Rama në një market në Tiranë: Duam që të ketë një lloj solidariteti dhe dakordësie nga tregtarët

Gjatë vizitës së kryer në një supermarket në Tiranë, kryeministri Rama u shpreh ndër të tjera se shteti nuk mund të ndërhyjë te çmimet, por duhet vendosur një kompromis nga ana e tregtarëve.

“Situata është e vështirë shumë. Duam që të ketë një lloj solidariteti dhe dakordësie nga ju. Vaji është një problem i madh… Ne nuk kemi kërkuar që të kërkojmë që të ketë çmime që të fillojë humbja e furnizuesve, pasi shkon në kolaps. Do të ishte jeta shumë e bukur nëse do të mundej që ekonominë ta lëviznin privatët dhe çmimet t’i vendoste shteti, pasi kjo nuk ekziston. Por kjo ulje është ajo që duam ne”, tha Rama.

https://www.facebook.com/ediramaal/videos/944400036219164/?t=0

Related posts

Shaqiri në Forinë: Prej sot filloj me vizitë në të gjithë 70 objektet shkollore të cilat MASH i rikonstruoi gjatë muajve të kaluar

e-max

‘S’mund të jetojmë në hasmëri’, Ahmeti: Mbështes ‘Open Balkan’, instrument për të pajtuar rajonin

e-max

Pesë të arrestuar në Prishtinë, dyshohet se mashtruan kompaninë ku punonin

e-max