GazetaMax
Ballina

Mbledhje e jashtëzakonshme e NATO-s për situatën në Ukrainë

Shefat e shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare të NATO-s do të takohen sot në Bruksel që t’i koordinojnë përgjigjet e ardhshme për luftën në Ukrainë dhe agresionit rus.

Në Bruksel ka udhëtuar edhe kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski.

Related posts

Hapet zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane në Prishtinë/ Destani: Krijon mundësi të reja për investime

e-max

Zekolli sulmon Taravarin dhe opozitën shqiptare: Ku u zhdukën, ç’farosën dhe eliminuan shqiptarët etnik nga opozita shqipfolëse

e-max

Sa refugjatë ukrainas kanë hyrë në Ballkanin Perëndimor?

e-max