GazetaMax
Lajme

Mblidhen serbët në Mitrovicë, duan lejimin e mbajtjes së zgjedhjeve

Serbët mblidhen në Mitrovicë, duan lejimin e mbajtjes së zgjedhjeve.
Disa dhjetëra serbë janë mbledhur tashmë në sheshin “Mbreti Petër” në veri të Mitrovicës, për të marrë pjesë në protestën e paralajmëruar për orën 12.
Në këtë pjesë të Kosovës, por edhe në Graçanicë, do të shfaqet pakënaqësia për vendimin e qeverisë së Kosovës për të mos lejuar mbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë në territorin e Kosovës, pa një marrëveshje midis dy shteteve.

ORAinfo do t’iu mabjë të infurmuar lidhur me këtë protestë.

Related posts

Gjatë vikendit me Covid janë infektuar 69 persona, 85 janë shëruar

Gazetamax.mk

Bytyqi: E domosdoshme është fuqi shtesë punëtore që të kemi rritje dhe zhvillim ekonomik

Gazetamax.mk

Bekim Sali shpalos dokumentin, Fatmir Mexhiti megjithatë e ka paguar BRAKON për spitalet modulare

Gazetamax.mk