Media zvicerane nxjerr detaje tronditëse për 35-vjeçarin që vrau dje gruan e tij nga Kosova

Date:

Policia zvicerane ka gjetur të shtunën gruan nga Kosova, të vdekur në një banesë në Rapperswil-Jona në kantonin Gallen.

Për këtë rast është arrestuar bashkëshorti i saj, 35-vjeçari nga Kosova.

Siç merr vesh media zvicerane 20 minuten, përcjell Bota sot, viktima është B.A .(emër i njohur për redaksinë).

Të afërm dhe të njohur vajtojnë nënën 32-vjeçare në rrjetet sociale.

“Ngushëllimet e mia për familjen. Zoti ua zbutë dhimbjen”, ka shkruar një i afërm në Facebook.

Image

Një ditë pas vrasjes së gruas, banorët vendosën lule dhe një qiri para ndërtesës

Një ditë pas vrasjes së gruas, banorët vendosën lule dhe një qiri para ndërtesës, në të cilën ndodhi krimi. Sipas fqinjëve, B. kishte vetëm disa muaj që jetonte me bashkëshortin e saj S.* dhe tre fëmijët e tyre në banesën në katin e sipërm.

“Ajo ishte një grua shumë e dashur dhe e hapur”, thotë një fqinj. Nga ana tjetër, A. nuk e shihte aq shpesh. Dhe një fqinj tjetër thotë: “Më trishton tepër. Fëmijët nuk kanë më prindër. Vajza më e vogël është ende foshnjë”, përcjell Bota sot.

Image

“Ajo ishte një grua shumë e ngrohtë, e hapur dhe e dashur,” thotë një fqinj

Sipas policisë së kantonit, patrulla e policisë ka mundur ta gjejë dhe ta arrestojë burrin. Gruaja ishte tashmë e vdekur kur mbërriti policia në vendin e ngjarjes.

Sipas një banoreje të zonës, nuk janë dëgjuar britma apo të shtëna. “U zgjova në orën katër, sepse dëgjova zëra burrash në korridor”, thotë ajo. Në fillim, ajo mendonte se ishin njerëz të dehur. Ajo e mori vesh për vrasjen vetëm më vonë atë ditë.

Image

“Më bën jashtëzakonisht të trishtuar. Fëmijët nuk kanë më prindër”, thotë një tjetër banore.

Policia kantonale e St. Gallen nuk ka mundur të japë ende ndonjë informacion të saktë për rrjedhën e ngjarjeve dhe motivin.

“Situata e hasur është e menaxhueshme”, thotë zëdhënësi Florian Schneider. Nuk jepen detaje të tjera për armën e vrasjes. Schneider thjesht thotë: “Nuk është armë zjarri”.

Image

Policia ende nuk ka mundur të japë ndonjë informacion të saktë për rrjedhën e ngjarjes dhe motivin.

I dyshuari ishte i njohur për policinë. “Në ditët e fundit, policia është dashur të shkojë në vendbanimin e të dyshuarit për shkak të problemeve personale, por jo për shkak të dhunës”, thotë Schneider. 35-vjeçari nga Kosova mbetet në paraburgim.

Aktualisht nuk ka hetime ndaj personave të tjerë, përcjell Bota sot.

Image

Nuk jepen detaje të tjera për armën e vrasjes

Në momentin e krimit në banesë ndodheshin edhe tre fëmijë që jetonin në të njëjtën familje. Ata ishin të padëmtuar dhe janë nën përkujdesjen e anëtarëve të familjes, tha policia të shtunën. Sipas rrethit të të njohurve të të vrarëve, ka pasur një mosmarrëveshje para krimit. Sipas të afërmve, 35-vjeçari ka probleme mendore. Paraprakisht, ata kërkuan pranim në një institucion psikiatrik.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...