GazetaMax
LAJME

Mexhiti – Aliu, premtojnë digjitalizimin e Shëndetësisë publike

Ministri i shëndetësisë së RMV, Fatmir Mexhiti sot ka takuar ministrin e Shoqërisë Informatike dhe Administratë, Azir Aliun me të cilin bashikëbiseduan për digjitalizimin e shëndetësisë në RMV.

Me ministrin e Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Azir Aliu, diskutuam për dixhitalizimin e shëndetësisë publike. Po krijojmë udhërrëfyes bashkëkohor drejt qasjes në kujdesin shëndetësor përmes teknologjisë. Bashkarishtë ndërtojmë një të ardhme të shëndetshme dhe të sigurtë dixhitale.

Related posts

Të shpejtohet apo jo/ Maqedonia me tre shpejtësi lidhur me ndryshimet kushtetuese

e-max

Sela, Taravari, Kasami dhe Hoxha të pafuqishëm për ta shkarkuar drejtorin antishqiptar të Levicës

e-max

Seanca të katër komisioneve në Kuvend

e-max