Mickoski: Kemi politikanë që hyjnë të varfër në politikë dhe dalin milionerë

Date:

Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski vlerëson se paratë në vend po vidhen nga politikanët, e sipas tij, kjo është arsyeja që qytetarët nuk po mund të ndihmohen sa duhet në kohë krize.

“Shikoni kemi politikanë që hyjnë në politikë me xhepa të zbrazur ndërsa dalin milionerë dhe miliarderë. Hapin fondacion e kështu me radhë”, u shpreh Mickoski.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...