MotoGP, Miguel Oliveira fiton garën dhe jep leksion në një pistë të lagur

Date:

Piloti portugez i KTM-së, Miguel Oliveira është fituesi i garës së dytë të Botërorit të MotoGP. Ai dominoi Çmimin e Madh të Indonezisë, që u zhvillua në kushte të vështira atmosferike.

Oliveira u tregua më i shpejtë në pistë të lagur, duke lënë pas Fabio Quartararo (Yamaha) dhe Yohann Zarco (Ducati Pramac).

“Profesori” portugez dha një leksion të vërtetë në shi, i cili pasi studioi për disa xhiro australianin Jack Miller, dhe parakaloi duke krijuar diferencë me të gjithë pilotët e tjerë.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...