Milan-Berardi, vjen lajmi i madh

AC Milan, dëshiron të përmirësojë krahun e tyre të djathtë me Domenico Berardin, por çmimi i kërkuar prej 30 milionë eurosh i Sassuolo është një problem.
Ylli i Sassuolos, Domenico Berardi është një nga kandidatët kryesorë për rolin e krahut të djathtë, përcjell ORAinfo.
Kuqezinjtë planifikojnë të bëjnë një nënshkrim të ri në atë zonë të fushës sepse Castillejo, Saelemaekers dhe Messias nuk kanë qenë në gjendje të japin numrin e nevojshëm të golave dhe asistimeve këtë sezon.
Berardi thuhet se ka bekimin e Stefano Piolit. Trajneri italian kërkoi nënshkrimin e tij sezonin e kaluar, por bisedimet ishin të pasuksesshme. Kuqezinjtë u tronditën nga çmimi i kërkuar prej 40 milionë eurosh nga Sassuolo dhe në fund lojtari italian qëndroi në klubin Neroverdi.

Anësori i djathtë 27-vjeçar po kalon një tjetër sezon fantastik me Sassuolo-n. Domenico Berardi ka shënuar 14 gola dhe ka asistuar 14 të tjerë në 27 paraqitje në Serie A. Numrat që e bëjnë atë anësorin më vdekjeprurës që ka luajtur në Itali. Kuqezinjtë nuk e kanë humbur kurrë nga sytë Berardin dhe kanë hapur një raund të ri bisedimesh.
Këtë herë Sassuolo po kërkon një tarifë prej 30 milionë për yllin e tyre. Kontrata e Berardit skadon në dy vjet, kështu që ka shumë të ngjarë që ai të ndryshojë klub këtë verë.
Megjithatë, kjo shifër konsiderohet e lartë nga kuqezinjtë dhe arsyetimi pas këtij verdikti është i thjeshtë. Berardi së shpejti mbush 28 vjeç, ai do të ketë vlerë të ulët rishitëse dhe nuk ka luajtur asnjëherë në kompeticionet evropiane në karrierën e tij.
Megjithatë, AC Milan është i gatshëm të shpenzojë 30 milionë euro për Domenico Berardin por në kushte të caktuara.
Sassuolo duhet t’i japë Milanit të njëjtat kushte të favorshme që i ofruan Juventusit për Manuel Locatelli, raporton MilanNews.
Sassuolo ra dakord të shiste Locatellin te Juventusi në një huazim fillestar dy-vjeçar. Juventus do të nënshkruajë përgjithmonë Locatelli për 25 milionë euro. Sassuolo mund të marrë një bonus prej 12.5 milionë euro nëse plotësohen disa kushte./ORAinfo/

Të fundit në përqindje