Luftëtari meksikan në kafaz nokauton keq arbitrin

Date:

Ndeshja në kafaz mes meksikanit, Luis Gonzales dhe garuesit nga Republika e Irlandës, Luis Byrne, si pjesë e gjysmëfinaleve të “IMMAF Super Cup 2022” tërhoqi papritur vëmendjen e publikut, kjo jo për shkak luftës së dy garuesve, por për shkak asaj që i ndodhi arbitrit të kësaj përballje, Skot Manhart.

Rasti i Manhart tregoi edhe një herë se nuk është e lehtë të jesh arbitër në ring, posaçërisht në luftërat e MMA, kjo pasi në vend të ndonjërit prej luftëtarëve, u nokautua vetë arbitri, i cili për disa sekonda u gjend në dysheme.

Skot Manhart e pësoi nga meksikani Gonzales, i cili në tentativë për të goditur me shqelm kundërshtarin e tij, e goditi arbitrin, të cilit iu nevojit ndihma mjekësore për të ardhur në vete.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...