Milan dhe Dortmund bëjnë shkëmbimin e madh

Ideator Maldini: Shkëmbime futbollistësh mes Milan dhe Dortmund.
Paolo Maldini ka vendosur që gjatë kësaj vere të nxjerrë në shitje Ante Rebic.
Përfaqësuesi i kombëtares kroate po vuan shpesh nga dëmtimet dhe disa klube nga Bundesliga janë duke kërkuar atë, me në krye Borussia Dortmund.
Ideja e drejtorit teknik të Rossonerëve është që të lejojë transferimin e Rebic tek Dortmund ndërkohë që tek Milan të mundësohet transferimi i Manuel Akanji si zëvëndësues për Alessio Romagnolin i cili pritet të largohet.
Pastaj njëri prej Emre Can ose Thorgan Hazard në vend të Casius.
Klima për të arritur një marrëveshje është shumë e favorshme mirëpo çfarë do të ndodhë mbetet të shihet gjatë javëve të ardhshme.

Të fundit në përqindje