Milan e bleu për 1.2 milionë euro, tani po e shetë për 50 milionë euro super lojtarin

Oferta prej 50 milionë eurove ka arritur: Kalulu largohet nga Milani.
Oferta joshëse ka arritur, Kalulu bën gati valixhet.
Qendërmbrojtësi francez, Pierre Kalulu po shkëlqen te Milani këtë sezon duke u shndërruar në njërin nga lojtarët kyç në skuadrën e Piolit.
Kalulu ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve europian me paraqitjet e tij dhe në verë mund të largohet nga San Siro.
Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Kalulu mund të largohet nga Milani në verë, pasiqë Newcastle United është e gatshme të bëjë çmendurinë për francezin.

Milan e bleu Kalulun nga Lyoni për 1.2 milionë euro, ndërsa skuadra angleze është e gatshme të ofrojë 50 milionë euro për kartonin e francezit.
Kalulu konsiderohet si një lojtarë i paprekshëm te Milani, por oferta prej 50 milionë eurove është mjaftë joshëse dhe drejtuesit janë duke e shqyrtuar atë.
Calcio Mercato, shkruan se Rosonerët do ta lënë të lirë Kalulun në rast se Newcastle ofron 50 milionë euro për Kalulun në merkaton e verës.

Të fundit në përqindje