Milan vs Inter, sonte luhet për lider në Serie A!

Sonte, në kuadër të xhiros së 33-të të Serie A, do të luajnë dy skuadrat pretendente për fitimin e titullit kampion, Milan dhe Inter.
“Kuqezinjtë” do presin Genoan më fillim nga ora 21:00. Pas barazimit ndaj Torinos në xhiron e kaluar, skuadrës së Stefano Piolit nuk i lejohen më hapa fals.
Dy orë më herët, rivalet e Milanit nga i njëjti qytet, Inter do të udhëtojë për ne Spezia, në një ndeshje ku tri pikët janë të domosdoshme.
Milan dhe Inter gjenden në pozitën e parë dhe të dytë me vetëm dy pikë dallim nga njëra-tjetra.
“Nerazzurët” gjenden në pozitën e dytë me 66 pikë, por me një ndeshje më pak të zhvilluar.

Të fundit në përqindje