Milani ruan interesin për mbrojtësin 24-vjeçar të Verona, pavarësisht rinovimit

AC Milan mbetet i interesuar për nënshkrimin e qendërmbrojtësit Nicolo Casale, pavarësisht faktit se ai ka rinovuar marrëveshjen e tij me Hellas Verona.
Sipas La Gazzetta dello Sport raporton se Verona po shijon shumë zhvillimin e Nicolò Casale i cili e ka bërë veten një element kryesor në formacionin fillestar këtë sezon, përcjell ORAinfo.
24-vjeçari pritet të jetë një lojtar që tërheq shumë interes këtë verë të ardhshme edhe pse ai e zgjati kontratën e tij deri në qershor të vitit 2026.

Dionisi, i cili tashmë e ka trajnuar atë te Empoli, e donte atë te Sassuolo ndërsa klube të tjera në Itali si pasi Lazio, Roma, Napoli dhe Milan janë të etur për të.
Në janar kërkesat e mbërritura u refuzuan nga Verona e cila vendosi ta mbajë të paktën deri në fund të sezonit.Mbetet të shihet se cili ekip do të arrij t’i siguroj shërbimet e lojtarit. /ORAinfo/

Të fundit në përqindje