Ministri Sali pret në takim ambasadorin spanjoll, diskutohet bashkëpunimi për programin për transplant

Date:

Sot kisha kënaqësi ta takoj ambasadorin e Spanjës në Shkup, Jose Luis Lozana Garcia, me të cilin diskutuam për disa tema të rëndësishme për bashkëpunimin e ndërsjellë në fushën e shëndetësisë mes dy vendeve tona.

Në veçanti diskutuam për krijimin e grupeve të punës që të thellohet bashkëpunimi mes dy shteteve për programin për transplantim.

Në takim propozuam të ketë memorandum bashkëpunimi si dhe binjakëzim spitalesh, me qëllim këmbimin e përvojave dhe dijes që do të jetë në shërbim të pacientëve.

Mes tjerash, e njoftova Ambasadorin për gjendjen me pandeminë, si dhe me angazhimin tonë për ndërtimin e qendrës së re klinike.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...