GazetaMax
Lajme

Mot pranverorë, ky është parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim

Parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim.
Dy ditët në vazhdim pritet të mbajë mot me diell.
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë Celsius.
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme.
Njoftimi i Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës
Moti për dy ditë
Do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme.Nesër është ditë feste për Meteorologët, sepse shënohet 72 vjetori i themelimit të Organizatës Botërore të Meteorologjisë dhe me ketë rast, IHMK ju uron ketë ditë të shënuar të gjithëve atyre që merren me këtë fushë ose edhe e kanë pasion meteorologjinë.

Related posts

Ministri Haliti u takua me ambasadorin holandez, Dirk Jan Kop

Gazetamax.mk

Ministri Shaqiri në përkrahje të mësimdhënësve në aktivitetet e tyre shkollore

Gazetamax.mk

Ali Ahmeti: Vuçiç nuk ndihej mirë në Ohër, duhet një marrëveshje historike mes Kosovës dhe Serbisë

Gazetamax.mk