Mot pranverorë, ky është parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim

Date:

Parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim.
Dy ditët në vazhdim pritet të mbajë mot me diell.
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë Celsius.
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme.
Njoftimi i Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës
Moti për dy ditë
Do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme.Nesër është ditë feste për Meteorologët, sepse shënohet 72 vjetori i themelimit të Organizatës Botërore të Meteorologjisë dhe me ketë rast, IHMK ju uron ketë ditë të shënuar të gjithëve atyre që merren me këtë fushë ose edhe e kanë pasion meteorologjinë.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...