Moti sot i ftohtë dhe reshje lokale të shiut

Shkup, 18 prill – Moti sot do të jetë me mjegulla dhe i ftohtë me reshje të përkohshme të shiut, ndërsa në male me reshje të borës. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 5 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë prej 4 deri në 11 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë me reshje të përkohshme të shiut dhe me erë të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të bie në 4 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë 9 gradë Celsius.

Të fundit në përqindje