GazetaMax
Sport

Mourinho përmbush misionin e tij, transferin lojtarin që e deshi shumë

Mourinho transferon nga PSG objektivin e tij të vjetër.
Jose Mourinho është shumë afër për të realizuar një dëshirë të vjetër të tijën sa i përket merkatos.
Fjala është për mesfushorin e skuadrës së Paris Saint Germain, Leandro Paredes, futbollist ky që këtë verë mund të bëhet pjesë e Giallorossëve.
Argjentinasi më herët ka qenë pjesë e Romës dhe Mourinho kishte tentuar transferimin e tij edhe gjatë periudhës kur udhëhiqte skuadrën e Tottenhamit mirëpo pa sukses.
Kontrata e tij me PSG skadon në vitin 2023 dhe drejtori sportiv i Romës, Thiago Pinto është parë në Paris javën e kaluar.
Agjenti i tij gjendet gjithashtu në Paris ndërkohë që futbollisti është në Argjentinë me kombëtaren.
Siç raportojnë mediat italiane, Pinto mund të ketë diskutuar për transferimin e 27 vjeçarit, dëshirës së vjetër të Special One që mund të bëhet realitet këtë verë.

Related posts

Startojnë tre shqiptarë, formacioni i mundshëm i Zvicrës ndaj Kosovës

e-max

Ky lojtar është prioritet i Manchester Unitedit në afatin e verës

e-max

U kry, Mbappe arrin marrëveshje me Real Madridin, zbulohen detajet e marrëveshjes

e-max

Leave a Comment