GazetaMax
Sport

Mourinho po e transferon ylllin e Interit

Mourinho e telefonon personalisht: Roma transferon yllin e Interit.
Jose Mourinho rrëmben yllin e Neroaxurëve.
Inter së fundmi ka rinovuar kontratën me Marcelo Brozovic, një lojtarë kyç në skuadrën e Inzaghit.
Por te Interi ka lojtarë të tjerë që ju skadon kontrata në fund të sezonit dhe njëri prej tyre është Ivan Perisic.

Kroati nuk ka arritur ende marrëveshje për rinovimin e kontratës edhe përkundër paraqitjeve të mira dhe nga kjo situatë kërkon të përfitojë Mourinho.
Calcio Mercato, shkruan se Special One e ka telefonuar personalisht kroatin për ta bindur që ti bashkohet te Roma në verë.
Mourinho është admirues i Perisic që nga koha e tij si trajner te United ku kishte tentuar disa herë transferimin e tij.
Për momentin Perisic dhe Inter janë larg arritjes së marrëveshjes dhe sipas të gjitha gjasave në verë kroati do t’i bashkohet Giallorosëve si futbollist i lirë.

Related posts

Festim Alidema “Ylli i Javës” në Superligën e Kosovës

e-max

Legjenda e United në krah të Brojës: Potter i duhuri, Tuchel do e kishte larguar!

e-max

Sabit Bilalli pezullohet për 6 muaj jashtë futbollit

e-max

Leave a Comment