Ndodh befasia e dorës së parë, Maqedonia e Veriut shokon Italinë, e lë jashtë Kampionatit Botëror

Date:

Maqedonia e Veriut ka bërë një nga befasitë më të mëdha në histori, duke e lënë Italinë jashtë Kampionatit Botëror, pasi fituan me rezultat 1-0.
Italia edhe pse dominoi dhe kishte disa raste, nuk ia arriti të shënojë në pjesën e parë.
Domenico Berardi dhe Ciro Immobile kishin nga dy raste në 45 minutat e para, por që nuk ishte të saktë.
Edhe në pjesën e dytë Italia kishte më shumë nga loja.

Berardi kishte dy raste të mira në minuat 54’ dhe 58’, por në të dyja rastet topi shkoi ngjitur me shtyllën.
Në minutën e 63-të, Ezgjan Alioski ndali një top që po shkonte drejt portës duke shpëtuar një gol të sigurt.
Giacomo Raspadori ishte ai që kishte rast në minutën e 79-të, por goditja e tij nga distanca shkoi mbi portë.
Kur pritej që ndeshja të shkonte në vazhdime, në skenë doli Aleksandar Trajkovski që më një goditje të fuqishme nga distanca shënoi për 1-0.
Italia mbetet jashtë nga Kampionati Botëror, duke e eliminuar në play-off.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...