Veprim i papritur nga Milan, ja çfarë oferte i bën Romagnolit!

Date:

AC Milan ka paraqitur një ofertë të përmirësuar për kapitenin Alessio Romagnoli, por ai ende ka gjasa të largohet.
Kanë qenë disa sezone të çuditshme për Romagnolin pasi ai humbi vendin e tij në formacionin startues nga Fikayo Tomori kur mbërriti në janar 2021 dhe më pas e rifitoi atë kur Simon Kjaer pësoi një dëmtim të ligamentit të gjurit, por tani e ka humbur përsëri për shkak të lojës së mirë të Pierre Kalulu, përcjell ORAinfo.
Kontrata e tij skadon në fund të sezonit dhe raportet e përhapura po pretendojnë se Milani do të ishte i gatshëm ta rinovonte atë vetëm me kushte të reduktuara.

Sipas Alfredo Pedulla, Lazio mbetet në pozitë të mirë për të nënshkruar me Romagnolin dhe interesimi i tyre dihet që nga shtatori i kaluar, por nuk ka marrëveshje deri më tani dhe do të ketë një takim në ditët në vijim mes agjentit të tij dhe presidentit të tyre Claudio Lotito.
Milani e ka ‘përmirësuar pak’ propozimin ndaj tij për kontratë, ndërkohë që edhe Juventusi është në prapavijë.3 milionë euro neto në sezon plus bonuse është oferta e re e Milanit për Romagnolin. /ORAinfo/

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...