Nëse ndodh kjo, Ibrahimoviç pensionohet në fund të sezonit

Kushti për të cilin Ibrahimoviq do të pensionohej në fund të sezonit
Zlatan Ibrahimoviq mund të pensionohet në fund të sezonit, por me një kusht.
Sipas asaj që bën Gazetta dello Sport, 40-vjeçari është gati t’i “varë këpucët në gozhdë” nëse Milani fiton Sccudetton dhe Kupën e Italisë.

Lojtarit i skadon kontrata këtë verë, mirëpo ende nuk kanë filluar bisedimet që suedezi të vazhdojë qëndrimin në “San Siro”.
Ish-lojtari i Interit, Juventusit e Manchester Unitedit është më i paguari në kampin milanez, ku fiton shtatë milionë euro në vit.

Të fundit në përqindje