GazetaMax
Sport

Nuk dorëzohet ekipi nga Serie A, tenton që në verë ta transferojë Januzajn!

Ekipi nga Seria A, Napoli kërkojnë transferimin e Adnan Januzaj.
Adnan Januzaj mund të largohet nga Real Sociedad në fund të sezonit. Destinacioni i ardhshëm i tij mund të jetë Italia.

Kontrata e tij i përfundon në qershor të këtij viti, por ai ka refuzuar të pranojë rinovim me ekipin spanjoll.
Sipas ‘Fichajes’, Napoli kanë shfaqur interesim për transferimin e anësorit belg drejt Seria A.
Napoli e shohin Januzaj si një zëvendësues për Lorenzo Insigne, pasi pritet të largohet nga ‘Napolitanët’ gjatë merkatos së verës.

Related posts

Fury po akuzohet se e ftoi Joshuan vetëm për të shmangur duelin me Usyk

Gazetamax.mk

“Një humbje e turpshme, zhgënjyese dhe poshtëruese, Liverpooli është gjashtë vjet para nesh”

Gazetamax.mk

Fabian Ruiz gjithnjë e më afër Paris Saint Germain

Gazetamax.mk