Origi i thotë “PO” Milanit, zbulon arsyet pse zgjodhi rossonerët

Date:

Milani, është afër përfundimit të një marrëveshjeje për të nënshkruar Divock Origi nga Liverpool si një transferim i lirë sezonin e ardhshëm.
Por ndërsa marrëveshja është më afër finalizimit, detaje të mëtejshme rreth asaj se pse Origi ka zgjedhur kuqezinjtë janë shfaqur, përcjell ORAinfo.
Daily Express raporton se 26-vjeçari është afër arritjes së një kontrate afatgjatë me Milanin, me pagat që ende po diskutohen ndërsa marrëveshja i afrohet fundit.

Origi e ka zemrën të lidhur me Milanin. Jo vetëm që i jep atij mundësinë për të luajtur për një tjetër nga klubet më të mëdha evropiane, por të qenit në një nga kryeqytetet e modës në botë është një tërheqje serioze për belgun.
Mundësia për të jetuar në Milano dhe për të shijuar stilin e jetës së qytetit ishte një faktor që ndikoi në vendimin e tij për t’u nisur në San Siro, në vend që të nënshkruante për një ekip tjetër në Premier League ose Serie A. /ORAinfo/

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...