Pas presidentit Zelensky, ky është personi i dytë që trupat ruse do donin ta eliminonin?

Date:

Mund të mendoni se është person me mjaft peshë në shtet. Kryeministër, ministër, Kryetar Parlamenti, Kryeprokuror etj. Por jo!

Oleksandr Kamyshin, është kreu i hekurudhave të Ukrainës që për trupat ruse është i skeduar objektivi numër 2 pas Presidentit Zelensky për t’u eleminuar.

Bëhet me dije nga mediat e huaja se nga evakuimi i refugjatëve nga qytetet tek transportimi i armëve dhe mallrave, trenat po luajnë një rol vendimtar në luftën e rezistencës së ukrainasve.

Kujtojmë se deri më tani janë raportuar zyrtarisht 3 atentate kundër presidentit të Ukrainës Zelensky.

Lufta mes Rusisë dhe Ukrianës është sot në ditën e saj të 22 dhe deri më tani mes shteteve nuk është arritur asnjë armëpushim apo marrëveshje tjetër.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...