Payet tregon skuadrën e madhe që e refuzoi

Dimitri Payet, ka pohuar se ai nuk pranoi Manchester United në favor të ribashkimit me Marseille në 2017.
Payet e filloi karrierën e tij me ekipin holandez Excelsior në 2004, dhe vazhdoi të luajë për Nantes, Saint Etienne dhe Lille përpara se të bashkohej me Marseille në 2013,përcjell ORAinfo.

Francezi kaloi dy vjet në klub përpara se të niste një sfidë të re në Premier League me West Ham, por ai përfundoi duke u përpjekur për një rikthim në Stade Velodrome në 2017./ORAinfo/

Të fundit në përqindje