Ylli i Milanit kryen testes mjekësore, pritet vetëm zyrtarizimi të Barcelona

Franck Kessie do të jetë në mesin e përforcimeve të Barcelonës në merkaton e verës.
Mesfushori i Milan nuk do të vazhdojë qëndrimin e tij në ‘San Siro’, dhe tash e sa kohë lidhej me një kalim të mundshëm te Barcelona.
Sipas raportimeve të Gianluca Di Marzio, Franck Kessie ka finalizuar testet mjekësore me Barcelonën sa ishte në Lugano.

Marrëveshja verbale është arritur ditë më parë, për një pagë të garantuar prej 6.5 milionë euro.
Kontrata zyrtare do të kompletohet në javët e ardhshme.
Përveç Kessie, edhe Andreas Christensen është afër zyrtarizimit të marrëveshjes.

Të fundit në përqindje