GazetaMax
Sport

Perez ka një kërkesë për Ancelottin

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka paralajmëruar trajnerin Carlo Ancelotti se do të duhet të shesë disa lojtarë nëse dëshiron të nënshkruajë me lojtarë të rinj këtë verë.
Fokusi mbetet në nënshkrimin e Kylian Mbappe të PSG-së në një transferim të lirë dhe Real shpreson ta financojë atë duke shkarkuar lojtarë si Isco, Marcelo dhe Gareth Bale kur kontratat e tyre të skadojnë në fund të sezonit, përcjell ORAinfo.

Ekziston një pranim në Santiago Bernabeu se nevojiten më shumë përforcime për të luftuar një skuadër të plakur, por Marca deklaron se biznesi i transferimeve të Realit do të jetë minimal – Mbappe mënjanë – nëse ata nuk mund të shesin më parë lojtarë.
Reali shpreson të mbledhë afër 100 milionë euro duke shitur lojtarët e tyre të veçantë, përfshirë Dani Ceballos, Luka Jovic dhe Eden Hazard, ndërsa të rinjtë e huazuar Takefusa Kubo, Brahim Diaz dhe Reinier gjithashtu mund të shkarkohen.
Disa nga këto shitje do të jenë shumë më të lehta se të tjerat – pagat e larta të Hazard mund ta bëjnë të pamundur largimin e tij – dhe kështu Reali pret të presë deri në fund të verës për të ndjekur çdo nënshkrim të mundshëm./ORAinfo/

Related posts

Tifozi shqiptar që u fut në fushën e Santiago Bernabeut publikon videon se si e mashtroi sigurimin dhe qëllimin e tij për ta përqafuar Benzeman

e-max

“Poshtë i ka ra katuni” – PSG i thotë Neymarit të gjejë skuadër, e ofron në Serie A

e-max

Tyson Fury mund të kthehet në ring për të kompletuar trilogjinë ndaj Derek Chisora

e-max

Leave a Comment