Përfundon sezoni për lojtarin e Milanit, do të operohet nesër

Vitin e kaluar mungesat e shpeshta që kishte e nxorrën prej garës për titull të Serie A-së.
Bëhet fjalë për skuadrën italiane, AC Milan, e cila vazhdimisht ka patur mungesa të mëdha të titullarëve, duke shkuar në shtatë numri i tyre.
E, një të tillë do ta ketë edhe këtë herë, veçse këtë lojtar nuk do të mundet që ta rikuperojë deri në sezonin e ardshem.

Alessandro Florenzi, nesër do t’i nënshtrohet një operacioni në Romë, e që sipas “Milan News” kjo do ta mbyll sezonin e tij.
Ndërkaq, mbrojtësi italian thuhet se ka probleme me meniskun.
Mbrojtësi i huazuar tek Milani nuk është i vetmi që do të përjetojë një operacion tek skuadra e Milanit, duke qenë se edhe Kjaer, i cili nuk është rikuperuar ende, pastaj Tomori dhe Maignan ishin operuar gjatë këtij edicioni.

Të fundit në përqindje