GazetaMax
Lajme

Policia speciale në Ukrainë ka vrarë ish-shefin e Shërbimit Sekret

Raportohet se Policia Speciale ukrainase ka vrarë ish-shefin e Shërbimit Sekret të Ukrainës për rajonin e Kievit i dyshuar si spiun rus.

Politikani rus Ilya Ponomarev, opozitar i Putinit i cili që nga viti 2014 jeton në Kiev, ka shpërndarë një video të kamerave të sigurisë ku shihen pamje të vrasjes së ish-zëvendësshefit të Shërbimit Sekret të Ukrainës Dmitry Demyanenko nga Policia Speciale e Ukrainës në kryeqytetin Kiev.

Fotografi nga vrasja e ish-zëvendëshefit të SBU-së i ka shpërndarë edhe gazetari Volodymyr Boyko në rrjetin Telegram.

Nga pamjet e kamerave të sigurisë vrasja ka ndodhur dje ndërkaq Demyanenko ka qenë i dyshuar si spiun rus dhe i njëjti s’është ndalur në pikën e kontrollit të policisë.

Related posts

Zëvendës drejtori Nura merr pjesë në Kongresin e Arbëreshëve: Gjaku i Arbërit rron

e-max

Xhaferi priti delegacion të Komisionit të Punëve të Jashtme dhe Diasporës të Kuvendit të Kosovës

e-max

Grubi: Në VMRO ka frymë europiane që nuk pajtohet me politikat e udhëheqësisë aktuale!

e-max

Leave a Comment