Prokurorja e përgjithshme e Ukrainës, Venediktova: 85 fëmijë janë vrarë nga luftimet

Date:

Prokurorja e përgjithshme e Ukrainës, Irina Venediktova, ka bërë të ditur se Rusia i ka vrarë 85 fëmijë ukrainas prej kur ka filluar agresioni atje, për 17 ditë.

“Deri në mëngjesin e 13 marsit, 85 fëmijë janë vrarë si pasojë e agresionit rus”.

“Granatimet e qëllimshme dhe brutale të civilëve vazhdojnë. Janë dëmtuar 369 institucione arsimore, 57 prej të cilave janë shkatërruar plotësisht”, ka shkruar Venediktova në Twitter.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...