GazetaMax
Lajme

Borell mbërrin në Shkup, nesër takim me zyrtarët e lartë shtetërorë

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, dhe zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Zhozep Borell, ka arritur në Maqedoninë e Veriut, ndërsa nesër do te del para mediave ne takim me zyrtaret larte shtetëror.

Ai më pas do të udhëtojë në Shqipëri dhe Bosnjë dhe Hercegovinë. Vizita do të riafirmojë angazhimin dhe mbështetjen e BE-së për rajonin, gjithashtu duke pasur parasysh luftën ruse kundër Ukrainës dhe ndikimin e saj në sigurinë e Evropës në tërësi.

Related posts

Milevski: Ambasadori rus nëse ka një gram ndërgjegje, duhet të largohet nga vendi

Gazetamax.mk

Ndryshimet në Komuna janë të nevojshme, por papërgjegjësia e kryetarëve të Komunave shkakton kaos, protestat në Shkup vazhdojnë!

Gazetamax.mk

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Gazetamax.mk