Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Date:

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante qëndrimin se ndaj çështjes Kosovë- Serbi, janë për një zgjidhje që do të çonte në normalizim të marrëdhënieve, tani, shteti mban qëndrimin “Ne mbështesim zbatimin e një marrëveshje që ka për qëllim njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Kështu është shprehur për TV21 Shefi i Diplomacisë së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani.

Ai në intervistë është deklaruar edhe për ngjarjet aktuale brenda partiake.

“Në momente krizë, unë jam për të ndihmuar dhe konsoliduar”, ka thënë Osmani.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...