PSG ia vë syrin futbollistit të famshëm

Date:

Paris Saint Germain i bashkohet garës për Raphinha.
PSG i bashkohet garës me Barcelonën dhe Liverpool, për transferimin e anësorit të Leeds United, Raphinha.
Raphinha ka kontratë me Leeds United deri në qershor të vitit 2024, por dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve.
Për këtë arsye, gjatë merkatos së verës pritet të largohet nga ekipi anglez, transmeton lajmi.net.
Barca dhe Liverpool janë në garë për të, por së fundmi iu bashkua garës edhe Paris Saint Germain.
Braziliani po kalon në një formë mjaft të mirë këtë sezon në Premier Ligë, në 27 paraqitje, ka shënuar nëntë gola dhe ka regjistruar tre asistime.
Sipas lajmeve të fundit që po qarkullojnë në Spanjë, 25 vjeçari është më afër Barcelonës, pasi thuhet se kanë avancuar në bisedime ‘Blaugranët’ me agjentin e lojtarit./Lajmi

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës...

Banorët e Rekës të zemëruar: Prerje masive e drunjëve, asnjë investim

Përkundër faktit se në Parqet Nacionale me ligj është...

Klinika Universitare Reumatologjike pjesëmarrëse në Kongresin Reumatologjik EULAR 2023 në Milano

Klinika Universitare Reumatologjike me stafin e saj merr pjesë...