GazetaMax
Sport

Befasi e madhe, Real Madrid gjen trajnerin e ri

Real Madridi preferon Tuchelin për të zëvendësuar Ancelottin.

Gjiganti spanjoll, Real Madridi e ka bërë trajnerin e Chelseat, Thomas Tuchel, objektivin e tyre kryesor për këtë verë.

Los Blancos nuk ka gjasa të vazhdojnë me Carlo Ancelottin sezonin e ardhshëm, edhe nëse fitojnë titullin në La Liga.

13 herë kampionët e Evropës humbën me rezultat 4-0 ndaj Barcelonës fundjavën e kaluar, gjë që ka ngritur pikëpyetje për të ardhmen e italianit në klub.

Sipas gazetës Sport në Spanjë, trajneri i Chelseat, Tuchel, është objektivi i tyre kryesor nëse shkarkojnë Ancelottin.

Një tjetër mundësi do të ishte trajneri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino, i cili gjithashtu është i lidhur me Manchester Unitedin, sikurse Tuchel.

Tuchel mund të largohet nga Chelsea këtë verë pasi e ardhmja e klubit mbetet e pasigurt.

Blutë pritet të shiten në javët e ardhshme pas sanksioneve të qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar ndaj pronarit rus Roman Abramovich.

Trajneri gjerman Tuchel ka kontratë me Chelsean deri në vitin 2024 dhe mund të lihet i lirë në fund të sezonin për të ndryshuar vendin.

Related posts

Ceferin uron Agim Ademin: Progresi i bërë ka vendosur themelet për të ardhmen

e-max

Vadedin Sulejmani falënderon mbështetësit e tij si dhe premton projekte te reja

e-max

Dida largohet nga Milani për motive personale! Kthehet në Brazil

e-max

Leave a Comment