GazetaMax
Lajme

Putin e Macron flasin në telefon

Bisedimet për paqe, Putin e Macron flasin në telefon.
Presidenti rus, Vladimir Putin dhe ai i Francës, Emmanuel Macron, kanë zhvilluar një bisedë telefonike, sipas mediave ruse.
Biseda u iniciua nga Franca, tha agjencia shtetërore e lajmeve Ria Novosti, shkruan BBC, transmeton Klankosova.
Agjencia e lajmeve Interfax raporton se të dy udhëheqësit diskutuan për bisedimet e paqes mes Rusisë dhe Ukrainës.
Nuk ka pasur asnjë konfirmim nga qeveria franceze për këtë, por të dy liderët kanë zhvilluar disa telefonata të gjata si para dhe që nga pushtimi rus në Ukrainë.

Related posts

Komuna e Butelit ndau 50 bursa sportive

e-max

Ekskluzive, Zhurnal zbulon propozimet e BDI: Ahmeti sekretar i Përgjithshëm, Bexheti sekretar Organizativ dhe Saranda Imeri për Barazi gjinore

e-max

Prania e delegacionit bullgar në hapjen e klubit me emër kontrovers – përpjekje e papërshtatshme për promovimin e progresit në përafrimin e qëndrimeve të dy qeverive

e-max