GazetaMax
Lajme

Rakiq paralajmëron se do kërkojë takim të ri me Vuçiqin për t’i afruar qëndrimet

Rakiq: Do të kërkojmë takim të ri me Vuçiqin për t’i afruar qëndrimet.
Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Goran Rakiq, ka thënë se në takimin e fundit ishte hera e parë që s’u pajtuan me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe do ta kërkojnë edhe një takim me të.
Rakiq, i pyetur se a do të ketë protesta më, tha se nuk e di, por të vazhdojnë të jenë në kontakt me Vuçiqin.
“Nuk e di çfarë do të ndodh në të ardhmen, do të jemi në kontakt me presidentin Aleksandar Vuçiq. Në takimin e fundit me Vuçiq nuk jemi pajtuar, por shpresojmë se së shpejti ta kemi edhe një takim tjetër dhe t’i afrojmë qëndrimet tona”, është shprehur Rakiq, njofton Klankosova.
Ndërsa, në lidhje me heshtjen e protestuesve serbë përpara mediave, Rakiq tha se është menduar që edhe përmes heshtjes të çohet mesazh drejt, sipas tij, sulmeve të Prishtinës.

Related posts

Klasat e stërngarkuara, mësuesit vetëm nga 1 minutë kohë për nxënësit

e-max

Bytyqi: Pa ndryshime strukturore dhe sistematike, nuk ka hapje të rrugës për rritje të dhe zhvillim të qëndrueshëm

e-max

Osmani – Escobar: Arritja e progresit në procesit eurointegruese është investimi më i sigurt për stabilitetitin në vend dhe rajon

e-max