Rama: Shqipëria i vetmi vend në rajon dhe Evropë me zero taksë për biznesin e vogël

Date:

Kryeministri Edi Rama tha sot se Shqipëria është i vetmi vend në rajon dhe Evropë me zero taksë për biznesin e vogël.

Rama ndau sot një grafik me tatimin e fitimit për biznesin e vogël në vendet e rajonit.

“Ndërkohë ja edhe fakti tjetër, i vetmi vend në rajon dhe në Evropë me zero taksë për biznesin e vogël, sepse për ne kush fiton më shumë paguan më shumë, kush fiton më pak paguan më pak”, tha Rama.

Sipas grafikut të publikuar nga Kryeministri Rama, tatimi i fitimit për biznesin e vogël në Shqipëri është zero, në Bosnje dhe Hercegovinë, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut është 10%, Malin e Zi 9% dhe Serbi 15%.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...