Roma afër marrëveshjes me këtë lojtar

AS Roma, po punon për rinovimin e Chris Smalling.
Lojtarit anglez kontrata i skadon në vitin 2023 me një pagë që me bonuse mund të jetë rreth 4 milionë euro neto në sezon, përcjell ORAinfo.

Ideja e Giallorossëve është një rinovim vjetor, deri në vitin 2024 duke rritur bonuset, për ta lënë të arrijë 6 milionë euro në dy vjet.
Mbrojtësi ka treguar gjithmonë lidhjen e tij me fanellën si dhe i pëlqen të jetojë në qytet. Edhe për këtë arsye, sipas Corriere della Sera, marrëveshja mund të nënshkruhet së shpejti./ORAinfo/

Të fundit në përqindje