Sampdoria – Juventus, formacionet zyrtare

Date:

Sampdoria do të ketë një ndeshje të vështirë si nikoqir i Juventusit në kuadër të xhiros së 29-të të Serie A.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet e tyre për këtë takim.

Formacionet zyrtare:

Sampdoria (4-2-1-2): Wladimiro Falcone; Tommaso Augello, Omar Colley, Maya Yoshida, Bartosz Bereszynski; Morten Thorsby, Tomas Rincon, Antonio Candreva; Stefano Sensi; Francesco Caputo dhe Fabio Quagliarella.

Juventus (4-4-2): Wojciech Szczesny; Danilo, Matthijs de Ligt, Daniele Rugani, Luca Pellegrini; Adrien Rabiot, Arthur, Manuel Locatelli, Juan Cuadrado; Alvaro Morata dhe Moise Kean.

Ndeshja do të zhvillohet në “Luigi Ferraris” me fillim nga ora 18:00.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës...

Banorët e Rekës të zemëruar: Prerje masive e drunjëve, asnjë investim

Përkundër faktit se në Parqet Nacionale me ligj është...

Klinika Universitare Reumatologjike pjesëmarrëse në Kongresin Reumatologjik EULAR 2023 në Milano

Klinika Universitare Reumatologjike me stafin e saj merr pjesë...