Shifër alarmante, kaq raste u kapen me para të falsifikuara në Kosovë

Date:

Secili nga ne mund t’i posedojë ato pa e ditur se ato janë fals.
Andaj duhet më shumë kujdes sepse ato tanimë janë shtuar dhe kanë hyrë në treg me të madhe.
Në një përgjigje nga Policia e Kosovës për Klankosova.tv bëhet e ditur se nga fillimi i vitit 2021 e deri në muajin shkurt të 2022-ës janë gjithsejt 958 raste të falsifikimit të parave të raportuar në këtë institucion.
Gjatë vitit të kaluar ishin 866 raste.
Deri për dy muaj, janar dhe shkurt janë 92 raste.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...