Shqiptari Ludovik Karrica me plis dhe flamurin kuq e zi në mes të Izraelit

Date:

Ai nuk shquhet vetëm për një super life style por kur është puna për patriotizëm din tê jetë gjithmonë. Po flasim për artistin dhe personazhin e njohur Ludovik Karrica i cili ka ngritur flamurin kuq e zi në mes të Izraelit ndërsa ka postuar edhe në rrjetet e tij sociale foto ku duket me plis të bardhë në kokë e në duar me flamurin kuq e zi. Ludo King siç e njohin tashmë të gjithë ndodhet në një vizitë në Izrael së bashkë me motrën e tij dhe një grup shqiptarësh nga Kosova, Shqipëria e Diaspora. Nuk është hera e parë që ai viziton këtë vend të shenjtë por këtë herë me anê të simboleve ka treguar edhe shpirtin e tij prej atdhetari, ndërsa mësojmë se plisi në kokën e tij ka tërhequr shumë vëmendjen e të huajve duke e pyetur për origjinën dhe që kanë dashur ta kenë edhe ata një plis të tillë.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...