Trajkoviq analizon situatën në Serbi: Vuçiqi u kap mat

Date:

Në Serbi është mbajtur një marsh masiv kundër dhunës dhe vrasjeve pas ngjarjeve tragjike atje. Ndërkohë që bashkë me këtë kauzë po kërkohet edhe dorëheqja e presidentit të Serbisë, Aleksnader Vucic, raporton Express.

Rrugët e stërmbushura me protestues po shihen edhe si thyerje e mitit të Aleksander Vuçiqit, pasi që si rezultat i lidhjeve të tij me botën e krimit ka mbajtur gjithçka të kontrolluar nën shputën e tij.

Trajkoviq analizon situatën në Serbi: Vuçiqi u kap mat

Në Serbi është mbajtur një marsh masiv kundër dhunës dhe vrasjeve pas ngjarjeve tragjike atje. Ndërkohë që bashkë me këtë kauzë po kërkohet edhe dorëheqja e presidentit të Serbisë, Aleksnader Vucic, raporton Express.

Rrugët e stërmbushura me protestues po shihen edhe si thyerje e mitit të Aleksander Vuçiqit, pasi që si rezultat i lidhjeve të tij me botën e krimit ka mbajtur gjithçka të kontrolluar nën shputën e tij.

Se miti për “Vuçiqit si strateg i madh” është thyer e thotë edhe politikania serbe, Rada Trajkoviq. Në një reagim në “twitter” Trajkoviq shkruan se Vuçiqit tashmë i ka mbetur vetëm “dhuna” si mjet, shkruan Express.

Por shton se s’mund ta përdorë dhunën për t’iu përgjigjur protestive kundër dhunës.

“Është mat”, shkruan Trajkoviq./Express/

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...