GazetaMax
LAJME

Tre të vdekur dhe 41 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 3 përsona të ingnektuar me COVID-19.
Ndërkaq, janë identifikuar 41 raste të reja me COVID-19.
Njoftim i plotë:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 384 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.820.008 doza të vaksinës.
Deri më sot 819.455 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Nga 940 testime,41 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 3 raste të vdekjes.
Sot janë shëruar 29 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 227.191.Në total numri i rasteve aktive është 642.

Related posts

Bytyqi: Bashkëpunimi dhe solidariteti është rruga në përballjen me ndryshimet klimaterike

e-max

Konferencë përfundimtare e Koalicionit “Të gjithë për gjykim të drejtë”

e-max

Në kuadër të aksionit për pastrimin e përgjithshëm të komunës së Butelit janë pastruar 68 m3 mbeturina nga deponitë ilegale

e-max