U ble nga Arsenali në 2019-ën, Franca grumbullon mbrojtësin që ende nuk ka debutuar te “The Gunners”

Date:

William Saliba ka marrë për herë të parë ftesë për t’u bashkuar dhe për të luajtur me kombëtares fraceze. 20-vjeçari u njoftua këtë të hënë se do të zëvendësojë Benjamin Pavard të Bayern Munich, në skuadrën e “gjelave”.

Saliba kaloi te Arsenali në vitin 2019 për rreth 27 milionë paund nga Saint-Etienne, megjithatë qendërmbrojtësi ende nuk e ka bërë debutimin me “The Gunners”.

20-vjeçari iu bashkua Marsejës si huazim në fillim të këtij edicioni dhe ka ka qenë në formë të shkëlqyer pasi është vlerësuar shumë për paraqitjet e tij, aq sa tashmë është kërkuar të bashkohet me përfaqësuesen e kampionëve të botës në fuqi.

Kontrata e mbrojtësit me Arsenalin skadon në 2024 dhe aktualisht nuk dihet nëse Saliba do të përfshihet te “Topçinjtë” sezonin e ardhshëm.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...