Objektivi për mesfushën, zbulohet oferta e Bayernit për talentin holandez

Date:

Ryan Gravenberch është një nga objektivat kryesorë të Bayern Munchen në merkaton e verës. 19-vjeçari luan në qendër të mesfushës, është një prodhim i Ajax, teksa prej shtatorit të vitit 2019 është pjesë e ekipit të parë të “Harkëtarëve”.

Drejtuesit e kampionëve të Gjermanisë kanë nisur bisedimet me homologët holandezë, të cilëve u kanë bërë ofertën e parë: 15 milionë euro + bonuset që mund të prekin shifrën 10 milionë euro, për një ofertë në total prej 25 milionë eurosh.

Gjithsesi, Ajax kërkon më shumë para për të lënë të lirë Gravenberch, i cili numëron një gol në dhjetë ndeshje me kombëtaren e Holandës. 19-vjeçari ka kontratë deri në 2023 me Ajaxin, dhe e ka ndarë mendjen për të mos rinovuar kontratën.

Sa e njihni La Ligën?

Testoni njohuritë tuaja mbi kampionatin spanjoll…

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës...

Banorët e Rekës të zemëruar: Prerje masive e drunjëve, asnjë investim

Përkundër faktit se në Parqet Nacionale me ligj është...

Klinika Universitare Reumatologjike pjesëmarrëse në Kongresin Reumatologjik EULAR 2023 në Milano

Klinika Universitare Reumatologjike me stafin e saj merr pjesë...