U tha se Mbappe mund t’i bashkohet Barcelonës, mediat spanjolle tregojnë çka po ndodh tani!

Date:

Mbappe te Barcelona? – Gazeta spanjolle shuan “ëndrrën” e tifozëve
“L’Equipe” dje ka raportuar se Barcelona ka shprehur interesim për Kylian Mbappen, por kjo sot është cilësuar si e pavërtetë nga mediat spanjolle.
Sipas “Mundo Deportivo”, Barça nuk ka ndërmarrë asnjë hap për të tentuar transferimin e sulmuesit francez.

“Burimet nga klubi i Barçës e kanë siguruar Mundo Deportivon se ‘nuk ka kontakt’ për Mbappen, duke ftohur kështu çdo interes”, thuhet në raportimin e gazetës spanjolle.
Kësisoj, Real Madridi mbetet favorit për ta sjellë 23-vjeçarin në Spanjë.
Kontrata e Mbappes me Paris Saint-Germainin skadon më 30 qershor dhe ai te “Los Blancos” apo te ndonjë skuadër tjetër mund të kalojë si lojtar i lirë.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...