GazetaMax
Lajme

Ukrainasit përgatiten për luftë në Odesa, mësojnë si të përdorin armët

Teksa konflikti Rusi-Ukrainë ka hyrë në ditën e 24 të luftimeve, ukrainasit po mësojnë se si të përdorin armët.

Të rinjtë në qytetin jugor të Odesa-s po mësojnë se si të luftojnë, ndërsa kërcënimi rus po afrohet gjithnjë e më shumë.

Ukrainasit po mësojnë se si të manovrojnë armët dhe se si të sillen në raste urgjente, si për shembull si të japin ndihmën e parë nëse dikush ka nevojë për ndihmë mjekësore.

Related posts

Djemtë duhet të vishen si vajza e vajzat si djem/ Aktivitet degjenerues në një shkollë fillore në Shkup

Gazetamax.mk

Tre intervenime të zjarrfikësve kumanovar gjatë 24 orëve të kaluara

Gazetamax.mk

Mehaj në takim me përfaqësuesin e Kosovës për Marrëdhënie me NATO-n, kjo ishte arsyeja

Gazetamax.mk