‘Veç’ 50 milionë euro do t’i fitojë Raiola nga shitja e Haaland

Date:

Menaxheri i Haalandit do t’i fitojë 50 milionë euro nga shitja e tij
Kohëve të fundit, menaxherët e futbollit po fitojnë dhjetëra miliona euro nga transferimet e ndryshme të klientëve të tyre.
E më së shumti në këtë drejtim po fiton menaxheri italian i futbollit, Mino Raiola.
Ai i ka në dorë disa prej lojtarëve kulminantë të futbollit evropian.
Edhe sulmuesi i rrezikshëm, Erling Haaland është në dorë të menaxherit italian.

Raiola po mundohet ta sistemojë futbollistin e Borussia Dortmundit në një klub sa më të madh dhe të përshtatshëm për lojtarin, por edhe për vete.
Raiola në fakt do t’i fitojë afro 50 milionë euro në transferimin e verës që vjen të Erling Haalandit.

Për këtë siguron “jpedrerol”, përcjell Express.
Sulmuesi norvegjez po kërkohet nga klubet e mëdha evropiane, përfshirë këtu Real Madridin, Barcelonën, Manchester Cityn dhe Paris Saint-Germainin.
Nga shitja e tij do të përfitojë Borussia Dortmundi, por edhe menaxheri Mino Raiola.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës...

Banorët e Rekës të zemëruar: Prerje masive e drunjëve, asnjë investim

Përkundër faktit se në Parqet Nacionale me ligj është...

Klinika Universitare Reumatologjike pjesëmarrëse në Kongresin Reumatologjik EULAR 2023 në Milano

Klinika Universitare Reumatologjike me stafin e saj merr pjesë...