VMRO u ftua të merrte pjesë në zgjidhjen e mosmarrëveshjes me Bullgarinë, por refuzoi

Shkup, 5 Maj – Kryeministri Dimitar Kovaçevski sonte në emisionin “Click Plus” në TV21 tha se VMRO-DPMNE-ja ishte ftuar të merrte pjesë në zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë fqinje, por refuzoi.

“Në bisedimet që kanë të bëjnë me politikën e jashtme të vendit, VMRO-DPMNE ka qenë e ftuar edhe për delegimin e përfaqësuesve të saj, veçanërisht në pjesën e bisedimeve dhe grupeve punuese me Bullgarinë dhe kjo është refuzuar”, tha Kovaçevski.

Të fundit në përqindje